Transport zrównoważony

Działamy na rzecz poprawy transportu pieszego, rowerowego i wspieramy pasażerów komunikacji zbiorowej. Zobacz więcej

Społeczeństwo obywatelskie

Chcemy, aby obywatele mieli większą świadomość swoich praw i skutecznie dopominali się ich przestrzegania. Zobacz więcej

Przestrzeń
miejska

Dbanie o to, co nas otacza, co każdy z nas widzi i z czym obcuje. Pragniemy uporządkowania tej sfery naszego życia.

i dziedzictwo

Nasza kultura, historia i wspólne dziedzictwo to wszystko, co czyni Łódź bardzo wyjątkowym miastem, które trzeba zrozumieć.

rowery

Rozpoczynamy realizację projektu „Rowery dla Brześcia”. Naszym białoruskim Partnerem jest Stowarzyszenie ZaVeloBrest.

Celem jest wsparcie trzeciego sektora w Brześciu w zakresie:

• tworzenia strategii działania i rozwoju organizacji,
  • planowania i organizacji imprez masowych,
  • angażowania wolontariuszy,
  • zwiększenia poziomu świadomości mieszkańców miasta na temat korzyści, jakie płyną z transportu rowerowego.

Mamy w planach:

1. Wizytę białoruskich partnerów w Łodzi. Przyjadą do nas już wkrótce, 2 września 2018 r. i zostaną tu przez tydzień. Spotkają się z organizacjami pozarządowymi, urzędnikami, wezmą udział w organizacji Ogólnopolskiego Zlotu Rowerów Cargo oraz zapoznają się z infrastrukturą rowerową miasta.
  2. Przekazanie Stowarzyszeniu ZaVeloBrest roweru cargo, który najprawdopodobniej będzie pierwszym rowerem tego typu w Białorusi.
  3. Warsztaty w Brześciu z zakresu rozwoju NGO.
  4. Opracowanie strategii działania i rozwoju organizacji partnerskiej.
  5. Organizację wydarzenia podsumowującego projekt w Brześciu.

ritaa

Projekt “Rowery dla Brześcia” współfinansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA-Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji