Aktualności

Subskrybuj

Oświadczenie
captcha 

Największe centrum handlowe w Łodzi, ogromna popularność roweru publicznego na stacji, która lada moment będzie musiała być zlikwidowana. Dlatego zwracamy się do zarządzających Manufakturą - pomóżcie! 

My niżej podpisani, zwracamy się do Pana z prośbą o ustawienie na terenie Manufaktury stacji systemu Łódzkiego Roweru Publicznego. Doceniamy Państwa dotychczasowe starania na polu ułatwienia klientom przyjeżdżającym do Państwa na rowerach. Na uwagę zasługują liczne i stawiane w coraz większej liczbie stojaki na rowery, bardzo dobrym rozwiązaniem jest także uruchamiany corocznie strzeżony parking dla klientów chcących pozostawić w bezpiecznym miejscu swój rower. Jesteśmy pełni nadziei, że nasz apel spotka się z Państwa przychylnością i zrozumieniem.

Obecnie nieopodal Manufaktury, przy ul. Zachodniej, stoi stacja Łódzkiego Roweru Publicznego. Według pozyskanych danych, jest to obecnie najpopularniejsza stacja systemu w mieście. Rekordowe wyniki notuje co miesiąc od samego początku istnienia ŁRP.

W samym 2016 roku do stacji przyjechało 51472 osób, a 54301 z niej ruszyło. Zdecydowana większość to Państwa klienci! W 2017 roku wynik był nieco mniejszy, aczkolwiek także imponujący: 43151 przyjazdów i 45008 osób ruszyło rowerami spod Państwa centrum handlowego! W tym roku w pierwszych miesiącach frekwencja jest dwa razy większa niż w analogicznych miesiącach roku ubiegłego, zatem widać gołym okiem, że wśród klientów Państwa CH, taka forma podróży znajduje spore grono chętnych.

Jednak popularność niesie za sobą także konsekwencje. Stacja przy ul. Zachodniej znajduje na niewielkim fragmencie pasa drogi, który ma w swojej dyspozycji Urząd Miasta. Rowery niemal codziennie stoją na całej szerokości chodnika, a czasem jest ich tak wiele, że blokują pobliską drogę dla rowerów, czym skutecznie utrudniają poruszanie się zarówno pieszym idącym od przystanku autobusowego, jak i samym rowerzystom jadących po tej drodze.

W 2018 roku rozpoczyna się długo oczekiwany remont drogi dla rowerów wzdłuż ul. Zachodniej. Rozpoczynana niebawem modernizacja sprawi, że drogi dla rowerów będą w tym miejscu po obu stronach jezdni. Jednak zanim to się stanie, będą przewidziane utrudnienia związane z kompleksową wymianą nawierzchni chodnika i obecnej drogi rowerowej. Prace mogą potrwać nawet do połowy 2019 roku.

W takiej sytuacji stacja Łódzkiego Roweru Publicznego, z której korzysta tak wielu klientów Państwa centrum handlowego, będzie musiała być przeniesiona w inne miejsce. Niestety, możliwości terenowe okolicy uniemożliwiają Urzędowi Miasta postawienie jej nieopodal, ani tym bardziej na terenie, którego są Państwo właścicielami lub dzierżawcami.

Już teraz na terenie Łodzi postawiono kilka stacji sponsorskich Łódzkiego Roweru Publicznego. Za każdym razem z inicjatywą wychodzili zarządzający dużymi formami, którzy z jednej strony chcieli ułatwić dojazd rowerem swoim pracownikom, zaś z drugiej ułatwili poruszanie się rowerem okolicznym mieszkańcom dla których stacja ta jest w pełni dostępna.

Dlatego zwracamy się z prośbą, aby mając na uwadze powyższe informacje, wyszli Państwo naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców korzystających z Państwa usług i zasponsorowali stację ŁRP na terenie rynku Manufaktury. Taka inwestycja z pewnością się opłaca, biorąc pod uwagę że mogą Państwo stację (stacje) postawić niemal pod drzwiami centrum handlowego. Poza ułatwieniem dotarcia rowerem, dołożą Państwo swoją cegiełkę do rozwoju ŁRP oraz transportu rowerowego, który jest tak pożądany w nowoczesnym mieście XXI wieku.