Transport zrównoważony

Działamy na rzecz poprawy transportu pieszego, rowerowego i wspieramy pasażerów komunikacji zbiorowej. Zobacz więcej

Społeczeństwo obywatelskie

Chcemy, aby obywatele mieli większą świadomość swoich praw i skutecznie dopominali się ich przestrzegania. Zobacz więcej

Przestrzeń
miejska

Dbanie o to, co nas otacza, co każdy z nas widzi i z czym obcuje. Pragniemy uporządkowania tej sfery naszego życia.

i dziedzictwo

Nasza kultura, historia i wspólne dziedzictwo to wszystko, co czyni Łódź bardzo wyjątkowym miastem, które trzeba zrozumieć.

W gościnnych progach Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu 20 czerwca 2016 r. odbyły się warsztaty "PRObiblioteka: projekt, program, promocja". Zajęcia dla bibliotekarzy z woj. łódzkiego i wielkopolskiego poprowadziła Paulina Milewska – koordynator ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz, pracownik Sekcji Promocji Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego, członkini zarządu Fundacji Fenomen.

Poruszne tematy dotyczyły pracy metodą projektu w bibliotece, generowania pomysłów na działania z czytelnikami oraz promocji biblioteki i czytelnictwa. W zajęciach udział wzięły 24 aktywne bibliotekarki. Panowała bardzo przyjazna atmosfera, a powstałe na zajęciach pomysły mają szanse na zrealizowanie. Kolejne warsztaty będą odbywały się po wakacjach - już dziś serdecznie na nie zapraszamy.

probiblioteka2

Fotorelacja z zajęć na portalu Facebook

Zajęcia zrealizowaliśmy w ramach prowadzonej przez Fundację odpłatnej działalności pożytku publicznego.

Kontakt w sprawie warsztatów:

Paulina Milewska
p.milewska[at]fundacjafenomen.pl