Parklet dla Łodzi
 

17 sierpnia 2016 przy ul. Andrzeja Struga 2 odbyła się konferencja prasowa podczas której przedstawicielka Wydziału Gospodarki Komunalnej Anita Waack-Zając oraz przedstawiciele Fundacji Fenomen - Bartłomiej Olczak oraz Joanna Miecznikowska - wyjaśniali dziennikarzom czym jest parklet i jak będzie on wyglądał.

Pełen zapis konferencji:

Tu powstanie łódzki parklet

Konferencja prasowa z informacją na temat #parklet w Łodzi. Kiedy powstanie, na jak długo, w którym miejscu, z jakich materiałów...

Opublikowany przez Parklet dla Łodzi na 17 sierpień 2016

 

Relacje mediów:

 

{km}

embed video plugin powered by Union Development

Parklet to przestrzeń dla pieszych, która odpowiada na niedostatek przestrzeni publicznych oraz zieleni w mieście. Niewielkie rozmiary (najczęściej 2 miejsca parkingowe) pozwalają na zlokalizowanie go w zasadzie wszędzie. Dodatkowym atutem jest fakt, że korzystać może z niego każdy. Przestrzeń dotąd zajęta przez 1 samochód, może zostać wykorzystana przez wielu przechodniów. Rozwiązanie to jest nowością w Polsce, ale na świecie cieszy się coraz większą popularnością. Dlatego chcemy zaprezentować ideę parkletu łodzianom. Zakładamy lokalizację parkletu w ścisłej zabudowie śródmiejskiej, gdzie najbardziej odczuwalny jest brak zieleni oraz miejsc wspólnego spędzania czasu.